رزین اپوکسی

از رزین اپوکسی در چه ضمینه هایی می توان استفاده کرد؟

رزین اپوکسی چیست؟

اپوکسی ها پلاستیک های ترموست هستند که در اثر واکنش دو یا چند ترکیب شیمیایی صنعتی ساخته می شوند. رزین های اپوکسی به دلیل مقاومت ، چسبندگی قوی ، مقاومت شیمیایی و سایر خصوصیات خاص در طیف گسترده ای از کاربردهای مصرفی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

اپوکسی برای چه در ساختمان و ساخت استفاده می شود؟

از رزین های اپوکسی در ساخت چسب ، پلاستیک ، رنگ ، پوشش ، آستر و آب بندی ، کفپوش و سایر محصولات و موادی که در مصارف ساختمانی و ساختمانی استفاده می شود ، استفاده می شود.

چسب های اپوکسی و چسب های ساختاری

بیشتر چسب هایی که به عنوان چسب های “ساختاری” یا “مهندسی” شناخته می شوند ، اپوکسی هستند. این چسبهای با کارایی بالا برای ساخت چوبهای چند لایه برای عرشه ، دیوارها ، سقفها و سایر کاربردهای ساختمان و همچنین در محصولات دیگری که به پیوندهای محکم با انواع مختلفی از لایه ها ، به عنوان مثال به بتن یا چوب نیاز دارند ، استفاده می شود. اپوکسی ها می توانند به چوب ، فلز ، شیشه ، سنگ و برخی پلاستیک ها بچسبند و از بیشتر چسب ها در برابر حرارت و مواد شیمیایی مقاوم هستند.

پوشش ها و درزگیرهای فضای باز

رزین های اپوکسی همچنین به پوشش های با دوام و براق در فضای باز و همچنین درزگیر کف های بتونی و سایر پوشش های محافظتی سنگین که در محیط های صنعتی استفاده می شود کمک می کنند.

پوشش های کف اپوکسی

از رزین ها برای کفپوش های تزئینی و با کارایی بالا مانند کف ترازو ، کفپوش تراشه ای و کف پوش رنگی استفاده می شود. این نوع کفپوشها در طیف گسترده ای از رنگها و الگوهای تزئینی موجود است که با افزودن تراشه های وینیل متضاد یا سنگ کوارتز رنگی به لایه اپوکسی بالایی ایجاد می شوند. کفپوش اپوکسی همچنین می تواند با تراشه های رنگ ، یا مواد افزودنی دیگری مانند ریگ پلیمری تقویت شود که بافتی ضد لغزش را برای کف فراهم می کند.

میزهای رزینی و روکشهای سطحی

فناوری های جدید امکان توسعه سطوح معماری پایدار و میزهای پیش ساخته ساخته شده از ترکیبی از اپوکسی ها ، شیشه های بازیافت شده و دیگر مواد معمول پس از مصرف را که دور انداخته می شوند ، دارند. با استفاده از این فناوری ، سطوح و میزهای پیشخوان می توانند تا 90 درصد مواد بازیافتی تشکیل شده و به سازندگان کمک کنند اعتبارات LEED را برای محصولات ساختمانی خود کسب کنند.

1 نظر در “از رزین اپوکسی در چه ضمینه هایی می توان استفاده کرد؟

  1. farnamashkanfar گفت:

    بسیار کاربردی بود ممنون، چجوری سفارش بدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *